Haal het meeste uit je droger

Om een natte hond goed droog te krijgen heb je behalve hondenhanddoeken ook de juiste droger(s) nodig. Eerder kon je al lezen welke soorten drogers er allemaal bestaan en hoe je het beste kunt drogen met een droger. Drogers zijn een uiterst efficiënt middel om een hond na het wassen snel en gemakkelijk droog te krijgen. Ongetwijfeld komen er bij jou nog een aantal vragen naar boven, zoals “Is een droger duur in aankoop?”, “Hoe lang gaat een gemiddelde droger mee?” en: “Maakt hij niet veel lawaai?”. Een antwoord op al deze vragen vind je in deze blogpost.


Drogers: een goede investering

Een goede droger zorgt voor veel tijdswinst en een beter resultaat. Er bestaan grote verschillen in de aankoopkosten, maar algemeen gesproken vraagt een droger een investering. Als professionele trimmer of fokker mag je je niet te veel focussen op het prijskaartje. Een kwalitatief toestel zorgt dat je sneller kunt drogen, dus beter en vlugger kunt werken en levert dus een hogere rentabiliteit op. Je kunt hetzelfde resultaat bekomen met een droger die een kleinere motor met minder luchtvolume heeft, maar dan zal het drogen langer duren. Als je veel honden sneller dient te drogen, dan is het nodig een krachtiger toestel aan te kopen dat meer luchtvolume produceert. Hoe meer luchtvolume een droger heeft, hoe duurder hij over het algemeen gezien is. Als je een weloverwogen aankoop doet, dan heb je de aankoopkost in geen tijd teruggewonnen! We raden je aan een checklijst te maken met producteigenschappen die je het belangrijkste vindt en op deze manier kom je uit bij de beste droger. Advies nodig? Ons team staat altijd voor je klaar! Welke droger er ook het beste bij jou past, hij zal jou zonder twijfel veel voldoening schenken.Verleng de levensduur van je droger

Hoe lang een droger gemiddeld meegaat is moeilijk te bepalen. Alles hangt af van de intensiteit van het gebruik. De levensduur van een droger die door een professioneel team elke dag intensief gebruikt wordt zal verschillen van die van één die slechts sporadisch aangezet wordt. Belangrijk is om bij de aankoop te bekijken hoeveel honden je op een dag gemiddeld moet drogen. Als je een druk salon hebt met stagiairs en andere medewerkers, dan zal eenzelfde droger meer moeten draaien dan wanneer je alleen werkt of een particulier bent. Op basis van deze info kun jij dus uitrekenen welke droger bij jouw persoonlijke wensen past. Om langer plezier te hebben van je haardroger is het essentieel om hem goed en tijdig te onderhouden. Zeker wanneer je een droger professioneel benut, stuur je hem het best voldoende op onderhoud. Dit is van belang bij ieder type droger, maar zeker bij drogers die uitgerust zijn met koolborstels. Koolborstels staan in contact met het bewegende deel van de motor om deze draaiende te houden. Ze zullen na verloop van tijd verslijten en moeten dus vervangen worden. Wanneer deze borstels niet op tijd vervangen worden, dan kan dit voor problemen zorgen. Om een optimale werking van jouw droger te garanderen en de levensduur ervan te verlengen raden wij aan om hem bij intensief gebruik minimaal 2 keer per jaar en bij particulier gebruik 1 keer per jaar op onderhoud te brengen. Soms kan het toestel op een onverwacht, druk moment plots defect raken, in panne vallen of kapotgaan. Als professionele trimmer is het raadzaam om over reserveonderdelen zoals filters en mondstukken te beschikken en ook een reserve droger klaar te hebben staan voor noodgevallen.


Variabele luchtcirculatie

Een interessante functie aan een blaster, combidroger of staande droger is een knop om de luchtcirculatie te variëren. Deze functie, die bij veel maar niet bij alle haardrogers voorzien is, laat je toe rustig aan te beginnen met drogen; er komt bijna geen lucht uit de droger. Zodra de hond meer op zijn of haar gemak is, kun je aan de knop draaien, de snelheid opbouwen en de droger wat straffer zetten. Zeker bij puppy’s, oudere en angstige honden die bang zijn of een droger nog niet gewend zijn, komt deze optie goed van pas. Ook bij kleine hondjes is dit ideaal.


Niet voor gevoelige oortjes

Een stille haardroger bestaat jammer genoeg niet. Hoe meer luchtvolume per m3 (CFM) een droger produceert, hoe krachtiger en dus hoe luider hij is. Een blaster of waterblazer heeft een grote blaaskracht en zal dus altijd meer lawaai maken dan bijvoorbeeld een staande droger. Ook het type mondstuk speelt een rol. Hoe fijner en smaller dit is, hoe meer lawaai de waterblazer zal produceren. Het lawaai dat ontstaat is niet afkomstig van het toestel zelf (de motor), maar van de luchtkracht die voortkomt uit de droger. Niet de wattage dat de machine heeft is van belang, wel de hoeveelheid luchtvolume die de blaster geeft. Wil je een hond vlugger kunnen drogen? Dan is een waterblazer onmisbaar! Uiteraard spelen er ook andere factoren mee, zoals de grootte van de blaster en het precieze gebruik. Bij intensief gebruik in een professionele omgeving raden wij sowieso aan om een geluiddempende koptelefoon of headset te gebruiken tijdens het drogen. Doe je dit niet, dan bestaat er een heel groot risico dat je gehoorschade oploopt. Vergeet ook de oren van angstige honden niet! Die kun je goed afschermen van de lucht dankzij de handige Ear Buddy die een veilig gevoel creëert voor de hond.


Alles loopt op wieltjes!

Een ander element waar je rekening mee dient te houden is de grootte van de wielen bij een staande droger. Heeft die kleine wielen, dan kruipen er op die plaats vaak veel haren tussen. Deze moet je dan regelmatig verwijderen, bijvoorbeeld met een pincet. Doe je dit niet, dan zullen de wielen geblokkeerd raken door de ophoping van haren. Gevolg: je zult het toestel niet meer kunnen verplaatsen en dus niet meer goed kunnen gebruiken. Een staande droger met grote wielen en/of met wielen zonder openingen heeft minder last van dit probleem.

 

Hij laat je warmlopen

Ongeacht welke droger(s) je kiest: de juiste laat je niet in de kou staan. En dat mag je gerust ook letterlijk nemen. Elke werkende droger produceert warmte en die warmte wordt ook meebepaald door de temperatuur in het trimsalon of van de ruimte waar hij staat. Op een zomerse dag zal het toestel dus sneller warm worden dan in de winter. Dat is iets om rekening mee te houden. Globaal gezien is de lijst van voordelen bij een droger beduidend langer dan die met de nadelen. Drogers zijn sowieso onmisbaar wanneer je een hondenvacht vlug en op een goede manier wilt droogmaken. Twijfel je en weet je niet goed welke droger het beste bij jouw noden past? Laat je dan bijstaan door ons team van experten. Heb je andere vragen die hier niet aan bod gekomen zijn? Stel ze dan gerust hieronder in de comments of neem contact op met één van onze collega’s. Wil je graag zien hoe onze trimexperten een specifiek ras drogen? Bekijk dan zeker de Kitty Talks Dogs-video's op ons YouTube-kanaal, Transgroom TV. Je kunt de video integraal bekijken maar ook gemakkelijk doorspoelen en onmiddellijk een specifieke stap in het trimproces (bijvoorbeeld het drogen) bekijken. En nu tijd voor actie!

Reacties

Er zijn nog geen reacties voor dit blog bericht.

Schrijf reactie

Je moet functionele cookies inschakelen om deze feature te gebruiken.

Om je beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Naast functionele cookies, waardoor de website goed werkt, plaatsen we analytische cookies om onze website elke dag weer een beetje beter te maken. Ook plaatsen we marketingcookies zodat wij en derden partijen jouw internetgedrag kunnen volgen en persoonlijke content kunnen laten zien. Als je onze website in volle glorie wilt gebruiken, dan is het nodig dat je onze cookies accepteert. Indien je kiest voor 'personaliseren' kies je zelf welke cookies je wenst.